Isıtma Soğutma Sistemleri Neleri Kapsar?

Isıtma Soğutma Sistemleri, gelişen teknolojiyle birlikte günümüzde artık evlerde kullanılan en önemli enerji sistemlerinden biridir. Enerji sistemlerinin programları, kullanma suyunun ısıtılması, ısıtma sistemi, bina soğutulması ile katı yakıt kullanımına özel kazanların çalışmasıdır. Bu sistemlerin çalışmasında, hibrit cihazlar, ısı pompaları, yer altı sıcaklığı, yer altı suyu, ortam ısısını ayarlamak için ise yer altı depolama sistemi, fotovoltaik ile havalandırma sistemlerinden de yardım alınır.

Isıtma sistemleri deyince aklımıza gelen aletler, kombi, kazan, kat kaloriferi, radyatör, bürülor, boyler ve su ısıtıcılarıdır. Soğutma sisteminde ise klima, chillerler kondens üniteler, fancoil ve hava koşullandırma sistemleri ilk telafuz edilecek sistemlerdir.

 

Isıtma Soğutma Sistemlerinin Üretim Amacı

Isıtma Soğutma Sistemleri başlıca amacı istenilen iç hava koşullarını korumak ve yaşam alanlarına temiz hava ihtiyacı sağlamaktır.

Isıtma Soğutma Sistemlerinde Enerji Tüketimini Belirleyen Faktörler Nelerdir?

Isıtma Soğutma Sistemi istenilen hava kalitesi ve termal kalite enerji tüketimini belirleme de önemlidir. Aydınlatma ve diğer ekipmanlar sayesinde içerde üretilen ısı enerjisinin karaktersitik özelliği ve ve yeri de enerji tüketimine neden olan başlıca unsurlar olarak bilinmektedir.

 

Isıtma Soğutma Sistemi Kullanım Alanları

Fabrikalar, atölyeler, ambarlar ve depolar, hangarlar, fuar alanları, oto plazalar, servis istasyonları, seralar, spor salonları, tenis kortları, kafe ve restoranlar, camiler, kiliseler, ibadethaneler ve stadyumlar ısıtma sistemlerinin kullanıldığı alanlar olarak bilinir. Soğutma sistemleri ise gıda ve ilaç depoları, mezbaha, morg gibi soğuk olması gereken alanlarda ve yapay pistlerde kullanılır. Isıtma Soğutma Sistemleri hijyen ve taze hava ihtiyacının da giderilmesi için oldukça etkili bir şekilde kullanılmaktadır.
Görüşmeyi Başlat
Yardım Hattı